• Zaproszenie

• Grupa Wsparcia działająca przy Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu ul. Kopernika 18

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym utworzenia ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ w Tarnobrzegu.

Spotkanie odbędzie się 16 maj 2024 roku o godz. 10:00 w kawiarence szkolnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• INNY NIE ZNACZY GORSZY...

• 5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych (Dzień Godności). Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany piknik integracyjny.

Poza tradycyjnym biesiadowaniem przy grillu, na szkolnym boisku rozegraliśmy także mecz piłki nożnej Uczniowie vs Nauczyciele oraz uczestniczyliśmy w wielu aktywnościach sportowych.

Było radośnie, pysznie i baaardzo pomarańczowo.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, firmie Rolmlek oraz Fundacja tu Jestem za pomoc w organizacji.

• Warsztaty ze zwierzętami

• 7 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty ze zwierzętami. Tym razem uczniowie mieli możliwość poznać i obserwować z bliska kozy Nalę i Kropkę oraz małe kózki Szantę, Bazylię i Bazyliszka. Dowiedzieliśmy się jak należy opiekować się tymi zwierzętami oraz poznaliśmy wiele ciekawostek z ich życia ale najwięcej radości sprawiło dotykanie, głaskanie i karmienie kózek.

Niespodzianką był pies Mika.

Dziękujemy Gawroszówka Farm Warsztaty Zoologiczne za cudowne spotkanie.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Tarnobrzegu. Msza święta i uroczystości przed pomnikiem na Placu Bartosza Głowackiego. Wiwat Maj! Trzeci Maj!Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Specjalnych

• Warsztaty dla rodziców

• W naszej szkole na WWRD przeprowadzone zostały warsztaty dla Rodziców "Jak wspomagać integrację sensoryczną w warunkach domowych. Techniki relaksacyjne i wyciszające". Dziękujemy za aktywne uczestnictwo. Warsztaty otwierają przed nami nowe możliwości kontaktu rodzic-terapeuta, pokazały też potrzebę innych możliwości współpracy i współdziałania na rzecz dzieci.