• Nagrodzeni uczniowie

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami wojewódzkich konkursów plastycznych I miejsce w Wojewódzkim Konkursie plastycznym "Kolędnicy" organizowanym przez ZSS w Dębicy zdobył Paweł Gruszecki, II miejsce w tym konkursie wywalczył Rafał Kosiorowski a wyróżnienie otrzymali Stanisław Grądziel i Zofia Karwacka. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie pt. "pocztówka do Świętego Mikołaja" organizowanym przez SOSW w Mrowli wyróżnienie otrzymali Konrad Rutkowski i Dawid Babiuch Naszych uczniów do konkursów przygotowali Izabela Chmielowiec, Marta Kozłowska, Alina Kosior i Halina Gałka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim którzy brali udział w tych konkursach

• Konkurs Recytatorski Placówek Kształcenia Specjalnego

• W czwartek, 30 listopada 2023 roku w Leżajsku odbył się XXXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Placówek Kształcenia Specjalnego, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku. zmagania zgromadziły pod 50 uczestników z całego Podkarpacia. Odbyły się pod hasłem "Najpiękniejsze są w życiu marzenia".

Marzenia... Nadają życiu sens, motywują, no i nic nie kosztują. Dzięki nim budujemy w sobie wiarę, że nie ma rzeczy niemożliwych i jesteśmy w stanie dotrzeć tam, gdzie pragniemy.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Cezary Duma, Rafał Zbyrad, Kacper Bogacz, Natalia Pasek, Konrad Rutkowski, Paweł Maksymiuk i Bartosz Tutka-Zubrzycki, którzy pod opieką pań Renaty Malik i Doroty Bednarz stanęli na scenie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury.

Niektórzy spośród nich na konkursie naszą szkołę reprezentowali po raz pierwszy, inni - są już weteranami i czwartkowe zmagania były dla nich czwartymi w swoim życiu.

Wszyscy bardzo podekscytowani i... odrobinę zestresowani stanęli na scenie walcząc z emocjami, tremą, światłem reflektorów i... własną pamięcią. Wszyscy MARZYLI o wygranej w swojej kategorii wiekowej.

Podium wywalczyli Rafał Zbyrad (3 miejsce) oraz Paweł Maksymiuk (3 miejsce). Wyróżnienia powędrowały do Konrada Rutkowskiego oraz Cezarego Dumy.

Wielką niespodzianką była NAGRODA SPECJALNA przyznana Cezaremu Dumie za... BYCIE AUTENTYCZNYM.

To był piękny, pełen wrażeń i radości dzień. Brawa dla Organizatorów Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku im. św. Jana Pawła II za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i zadbanie o najdrobniejszy szczegół.

Nasi wykonawcy zadeklarowali swoją obecność w Leżajsku w przyszłym roku. Trzymamy za słowo!