• XII Przegląd Małych Form Teatralnych

• 26 października 2023 roku odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych dla Szkół i Placówek Szkolnictwa Specjalnego. Było to niezwykłe wydarzenie pełne muzyki, śpiewu, tańca i teatru w którym wzięły udział zespoły teatralne, wokalne i muzyczne z placówek szkolnictwa specjalnego. Wszyscy artyści swoimi występami na scenie, dali dowód na to, że teatr, muzyka, śpiew i taniec są sposobem na przełamywanie wszelkich ograniczeń oraz są sposobem na doświadczenie pięknych emocje i ogromnej radości.

Nasz zespoł w składzie: Wiktoria, Natalka, Zosia, Zuzia, Karolinka, Konrad, Stasiu, Wojtek, Kuba, Bogdan, Bartek i Wojtek "Na Titanicu" znakomicie odegrali swoje role. Dziękujemy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej za zaproszenie i profesjonalną organizację Przeglądu oraz za nagrody dla uczniów, pizzę i słodkości. .

Dziękujemy wypożyczalni strojów "Sagan stroje" za fantastyczne morskie kostiumy. Gratulujemy Naszym Dzieciom.

• #Szkoła pamięta

• Nasza szkoła w tym roku równiż przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła pamięta, w ramach której uczniowie odwiedzili cmentarz wojskowy, porządkowali groby poległych żołnierzy oraz zapalili znicze.

• Grupa wsparcia

• Grupa Wsparcia zaprasza Rodziców na spotkanie z panią Bożeną Czachor, pracownikiem MOPR, które odbędzie się środę 25.10.2023r. o godz. 13.00 w kawiarence szkolnej.

Tematem spotkania będzie pomoc, jaką mogą otrzymać dzieci z orzeczeniem.

• XIII Spotkania z Kuchnią

• XIII Spotkania z Kuchnią "Jesień jabłkiem malowana" organizowane przez SOSW w Grębowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 H SPdP: Julia, Wiktoria, Dawid i Rafał.

Przygotowaliśmy róże z jabłek, szarotkę, kompot z jabłek, warstwowy deser z jabłek z budyniem, jabłka pieczone z ciastem francuskim i krążki jabłkowe i babeczki karmelowe z jabłkiem. Uczniów do konkursu przygotowały panie Ela Gorczyca i Iza Chmielowiec. Wracamy pełni wrażeń, słodkich wspomnień i z mnóstwem pomysłów na smakowite potrawy

Za piękne chwile dziękujemy panu dyrektorowi Januszowi Galiniakowi i jego wspaniałym nauczycielom.

• Mecz uczniowie - nauczyciele

• W środę 18 października odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją nauczycieli a reprezentacją uczniów. Po zaciętym i wyrównanym boju sędziowie ogłosili remis Pomysłodawcom inicjatywy gratulujemy pomysłu, który wywołał wśród uczniów dodatkową mobilizacje i był jednocześnie bardzo dobrą zabawą.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej obfitował w życzenia, radość i słodycze. Przy okazji tego dnia został zaprzysiężony nowy Samorząd Uczniowski, wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich za co serdecznie dziękujemy!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Październik to miesiąc wyborczy. 10 paździenika odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Mocą głosów koleżanek i kolegów przewodniczącym SU został Rafał Zbyrad z klasy 8, wiceprzewodniczącym Konrad Rutkowski z klasy 5, a sekretarzami Zuzanna Wójciak i Maciej Wolak z SPdP. Wszystkim gratulujemy! Życzymy sukcesów całemu zespołowi Samorządu Uczniowskiemu.

• Jesień w parku

• Jesień w parku dzikowskim podziwiali 4 października chłopcy z klasy Z5 i 1E SPdP. Zbieranie kasztanów, spacer alejkami i doświadczanie zmian zachodzących w przyrodzie...

Tak krótko podsumować możemy nasze wyjście