• Niebieski marsz

• 27 kwietnia - w ramach podsumowania obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - odbył się NIEBIESKI MARSZ, będący znakiem solidarności i jedności z osobami z autyzmem.

W naszym mieście pierwszy marsz odbył się w 2019 roku, a jego zwieńczeniem było wspólne spotkanie przedstawicieli placówek edukacyjnych na Placu Bartosza Głowackiego.
            Forma tego typu spotkań ma na celu szerzenie wśród społeczeństwa świadomości na temat tego, czym jest autyzm i jakie problemy towarzyszą osobom z tym zaburzeniem i ich rodzinom. Bycie razem w tym dniu to znak solidarności z tymi, którzy - jak każdy z nas - zasługują na szacunek, zrozumienie i akceptację.
            W tegorocznym NIEBIESKIM MARSZU wzięły udział setki przedstawicieli przedszkoli, szkół i placówek oświatowych i wychowawczych z terenu naszego miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.
            Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega pan Dariusz Bożek, który w swoim przemówieniu na mecie marszu postawił akcent na akceptację, indywidualne potrzeby każdego człowieka i zachęcał do wzajemnego lubienia się. Obecna była również zastępca przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega pani Bożena Kapuściak.
            Świadectwem swoich trudów życia z dzieckiem autystycznym podzieliła się jedna z matek - pani Jadwiga Kisiel, mama Krzysztofa - ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.
            O oprawę artystyczną tego wydarzenia zadbali uczniowie ZSS. Pod okiem pań Kingi Bezdzietnej oraz MałgorzatyZąbik wykonali układ taneczny i recytowali wiersze, a specjalnie na tę okazję powstał utwór muzyczny "Niebieski chłopiec" w interpretacji ucznia SPdP - Cezarego Dumy, na podstawie słów i muzyki autorstwa pana Aleksandra Borowieckiego.
            Do zobaczenia za rok w jeszcze większym składzie.

• Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

• Dziś w Kościele pw. Św. Barbary w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu została odprawiona Msza Święta w intencji osób z autyzmem, ich rodzin i opiekunów. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marek Walczak, katecheta z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego "Radość Życia" w koncelebrze z ks. Dariuszem Sidorem oraz ks.prał.Stanislawem Barem. Za wspólną modlitwę dziękujemy obecnym rodzicom i przedstawicielom Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie..

• Konferencja "Autyzm - wokół tego co trudne"

• W dniu 25 kwietnia odbyła się konferencja naukowo-metodyczna „AUTYZM - WOKÓŁ TEGO CO TRUDNE”. Organizatorami tego pouczającego spotkania byli:Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w RzeszowieOddział w Tarnobrzegu przy PZPW w Rzeszowie, Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Fundacja tu Jestem.

Bardzo serdecznie dziękujemy prelegentom za wystąpienia pełne inspiracji i refleksji nad istotnym dla nas zagadnieniem. Dziękujemy: Andrzej Dziugan, Jolanta Graczykowska, dr Marzena Pelc – Dymon, Wojciech Kozłowski, Katarzyna Włodarczyk. Podziękowania również dla uczestników konferencji za tak liczne zainteresowanie. Mamy nadzieję, że był to dla Państwa dobrze spędzony czas.

• "Niebieska Kawiarenka"

• Dziewiętnastego kwietnia w szkolnej kawiarence z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie spędzali czas na delektowaniu się niebieskimi pysznościami.

• Przerwa świąteczna

• 5 kwietnia 2023 r. (środa) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

6 kwietnia (czwartek) - 11 kwietnia (wtorek) - wiosenna przerwa świąteczna

Uczniowie wracają do szkoły w środę 12 kwietnia 2023 r.

Do zobaczenia!