• Spotkanie autorskie

• Dziękujemy serdecznie pani Jolancie Tworek za ciekawe spotkanie autorskie i prezentację swoich wierszy w bibliotece szkolnej. Pani Jola jest nauczycielką geografii w naszej szkole i autorką wierszy. Do tej pory ukazały się „Przyrodyki część 1”, „Kulturyki”, a także pojedyncze utwory tematyczne. Tomik „Przyrodyki część 2” zawiera utwory zarówno poważne jak i żartobliwe.

• EKO - WIOSNA

• Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu to nie tylko miejsce, do którego możemy przywieść niepotrzebne nam już rzeczy. Jednym z istotnych założeń całej inwestycji była możliwość edukowania w zakresie segregacji odpadów i ochrony środowiska. Tym razem w ramach innowacji pedagogicznej „Eko-wiosna” klasy SPdP zorganizowały zbiórkę elektrośmieci i przetransportowały je do PSZOK. Na miejscu uczniowie dowiedzieli się co dalej dzieje się z elektro odpadami.

• Niezwykłe spotkania ze zwierzętami

• W ramach innowacji pedagogicznej „Niezwykłe spotkania ze zwierzętami w rozwoju osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” naszą szkołę odwiedziła dziś pani Magdalena z pieskami- Betką border collie oraz Nelą i Lilą owczarkami szetlandzkimi. Jak widać spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych.

• X Podkarpacki Mityng w biegach przełajowych

• W dniu 16 maja reprezntacja naszej szkoły brała udział w X Podkarpackim Mityngu w biegach przełajowych w Grębowie.

Naszą placówkę reprezentowało sześciu zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 600 i 800 m. Wszyscy dali z siebie maksimum swoich możliwości zajmując bardzo wysokie pozycje. Podziękowanie i uznanie również dla organizatorów dzisiejszych zawodów, za organizację imprezy na najwyższym poziomie.

• Wycieczka szkolna

• 11 maja wyjechaliśmy do Obojnej, gdzie gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym "Madejówka". Uczestniczyliśmy tam w warsztatach, na których dowiedzieliśmy się jak powstaje masło. Chętni mogli spróbować je własnoręcznie wykonać. Następnie Gospodarze poczęstowali nas pysznymi proziakami, pieczonymi w piecu. Zwiedzaliśmy mały zwierzyniec. Mogliśmy głaskać i karmić niektóre zwierzęta, a wśród nich były: koty, króliki, konie, kucyki, osiołki, kury, kozy, alpaka, struś, gołębie i pawie.

• "Eko-wiosna"

• W ramach innowacji pedagogicznej „Eko-wiosna” odwiedziliśmy dziś Tarnobrzeskie Wodociągi w zakładzie oczyszczalni ścieków. Uczniowie klas SPdP dowiedzieli się jak przebiega odprowadzanie, oczyszczanie i kontrola ścieków. Serdecznie dziękujemy za doskonałą lekcję ekologii. MPK Tarnobrzeg dziękujemy za bezpieczny transport.

• Majowe Święta

• Święto Konstytucji 3 Maja w Tarnobrzegu. Podczas uroczystości patriotycznej delegacja Zespołu Szkół Specjalnych złożyła kwiaty przed pomnikiem Bartosza Głowackiego.