• Różaniec dla Maryi - rozstrzygnięcie konkursu

• Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mamy przyjemność ogłosić, iż konkurs pt. „Różaniec dla Maryi” został oficjalnie zakończony. Wzięło w nim udział blisko 50 uczniów, toteż pokonanie tak licznej konkurencji za pewne nie było łatwe. Mimo to zostali wyłonieni zwycięscy, oto oni:

I Miejsce: Dawid Babiuch

II Miejsce: Karolina Wieczorek

III Miejsce: Michał Czyż

Ze względu na dużą ilość wykonanych różańców i trudny do wydania werdykt wiele prac zostało wyróżnionych m.in za pomysłowość oraz estetykę i solidność wykonania pracy. Autorami wyróżnionych dzieł są: Franciszek Bieleń, Małgorzata Buczek, Piotr Burdzel, Zuzanna Dobroń, Mikołaj Greś, Paweł Gruszecki, Julia Mycek, Dominik Nowak, Natalia Pasek, Julia Waszkowska, Maria Włodyka, Julia Wolanin, Zuzanna Wójciak.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone wszystkim uczestnikom podczas Panoramy Bożonarodzeniowej! Ponadto informujemy iż wszystkie różańce można podziwiać na wystawie w Naszej Szkole

• XII Przegląd Małych Form Teatralnych

• 26 października 2023 roku odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych dla Szkół i Placówek Szkolnictwa Specjalnego. Było to niezwykłe wydarzenie pełne muzyki, śpiewu, tańca i teatru w którym wzięły udział zespoły teatralne, wokalne i muzyczne z placówek szkolnictwa specjalnego. Wszyscy artyści swoimi występami na scenie, dali dowód na to, że teatr, muzyka, śpiew i taniec są sposobem na przełamywanie wszelkich ograniczeń oraz są sposobem na doświadczenie pięknych emocje i ogromnej radości.

Nasz zespoł w składzie: Wiktoria, Natalka, Zosia, Zuzia, Karolinka, Konrad, Stasiu, Wojtek, Kuba, Bogdan, Bartek i Wojtek "Na Titanicu" znakomicie odegrali swoje role. Dziękujemy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej za zaproszenie i profesjonalną organizację Przeglądu oraz za nagrody dla uczniów, pizzę i słodkości. .

Dziękujemy wypożyczalni strojów "Sagan stroje" za fantastyczne morskie kostiumy. Gratulujemy Naszym Dzieciom.

• #Szkoła pamięta

• Nasza szkoła w tym roku równiż przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła pamięta, w ramach której uczniowie odwiedzili cmentarz wojskowy, porządkowali groby poległych żołnierzy oraz zapalili znicze.

• Grupa wsparcia

• Grupa Wsparcia zaprasza Rodziców na spotkanie z panią Bożeną Czachor, pracownikiem MOPR, które odbędzie się środę 25.10.2023r. o godz. 13.00 w kawiarence szkolnej.

Tematem spotkania będzie pomoc, jaką mogą otrzymać dzieci z orzeczeniem.

• XIII Spotkania z Kuchnią

• XIII Spotkania z Kuchnią "Jesień jabłkiem malowana" organizowane przez SOSW w Grębowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 H SPdP: Julia, Wiktoria, Dawid i Rafał.

Przygotowaliśmy róże z jabłek, szarotkę, kompot z jabłek, warstwowy deser z jabłek z budyniem, jabłka pieczone z ciastem francuskim i krążki jabłkowe i babeczki karmelowe z jabłkiem. Uczniów do konkursu przygotowały panie Ela Gorczyca i Iza Chmielowiec. Wracamy pełni wrażeń, słodkich wspomnień i z mnóstwem pomysłów na smakowite potrawy

Za piękne chwile dziękujemy panu dyrektorowi Januszowi Galiniakowi i jego wspaniałym nauczycielom.

• Mecz uczniowie - nauczyciele

• W środę 18 października odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją nauczycieli a reprezentacją uczniów. Po zaciętym i wyrównanym boju sędziowie ogłosili remis Pomysłodawcom inicjatywy gratulujemy pomysłu, który wywołał wśród uczniów dodatkową mobilizacje i był jednocześnie bardzo dobrą zabawą.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej obfitował w życzenia, radość i słodycze. Przy okazji tego dnia został zaprzysiężony nowy Samorząd Uczniowski, wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich za co serdecznie dziękujemy!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Październik to miesiąc wyborczy. 10 paździenika odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Mocą głosów koleżanek i kolegów przewodniczącym SU został Rafał Zbyrad z klasy 8, wiceprzewodniczącym Konrad Rutkowski z klasy 5, a sekretarzami Zuzanna Wójciak i Maciej Wolak z SPdP. Wszystkim gratulujemy! Życzymy sukcesów całemu zespołowi Samorządu Uczniowskiemu.

• Jesień w parku

• Jesień w parku dzikowskim podziwiali 4 października chłopcy z klasy Z5 i 1E SPdP. Zbieranie kasztanów, spacer alejkami i doświadczanie zmian zachodzących w przyrodzie...

Tak krótko podsumować możemy nasze wyjście

• XII Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

• 29 września odbył się kolejny XII Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych organizowany przez szkołę i Fundacja tu Jestem. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Tarnobrzega Pana Dariusza Bożka, któremu dziękujemy za odwiedziny. Dziękujemy panu Tomasz Krawczuk Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta, pani Anecie Rosieckiej Dyrektor Biura Zarządu Grupy PBI za wsparcie. Grupie PBI za sponsoring,Panu Robertowi Kołodziejowi za pyszne jabłka, ratownikom medycznym, straży miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa naszym zawodnikom.

• Wycieczka do Sandomierza

• Klasa 2b wzięła udział w wycieczce do Sandomierza. Statek, wizyta w restauracji, lody oraz piękna pogoda wprowadziły uczniów w błogi nastrój oraz dały energię do zdobywania dalszej nauki.

• Wycieczka Grupy Rewalidacyjno - Wychowawczej

• 14 września Uczniowie oraz Absolwenci Grupy Rewalidacyjno- Wychowawczej odwiedzili Osadę Kochany. Klimat tego niezwykłego miejsca podbił nasze serca. Gorąco dziękujemy Właścicielom za tak serdeczne przyjęcie oraz możliwość doświadczenia terapeutycznej obecności Waszych zwierząt.