• Wyjście do kręgielni FANKULA

• W piątek 1 marca duża grupa uczniów z starszych klas udała się do kręgielni FANKULA, aby poznać podstawy gry w bowlinga przy okazji dobrze się bawić. Było dużo pozytywnej energii no i trochę rywalizacji. Nie zabrakło też pysznej pizzy... Mniam mniam... Dla niektórych uczniów był to trening przed zbliżającym się XI Podkarpackim Turniejem Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Dębicy. Będzie

• Obchody Dnia Patrona

• Jan Twardowski - czlowiek, ksiądz, poeta. We wtorek 27 lutego uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy szkolne obchody Dnia Patrona. W środę 28 lutego odbył się apel podczas którego Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicz pod pamiątkową tablicą Ks. Jana Twardowskiego. Następnie uczniowie, nauczyciele i pan Dyrektor zaprezentowali montaż poetycko - muzyczny. Wspólną lekcję wspomnień o ks. Janie, bardzo ciekawie i radośnie poprowadził nasz katecheta ks. Mateusz. Było pięknie, uroczyście, ciepło i wzruszająco. Ksiądz Jan mówił....Swoje przeżycia, wzruszenia, spotkania ze światem przyrody ludźmi i zwierzętami zapisuję w wierszach. Wiersze są rodzajem rozmowy, w której chcę coś przekazać z własnych przeżyć. Piszę tak, jakbym mówił do kogoś bliskiego. Dla mnie wiersz jest poszukiwaniem kontaktu z drugim człowiekiem. (...) Wiersze ocalają to, co ważne, czasem podeptane. Teraz w dobie komputerów, telefonów komórkowych i techniki objawiają się jako coś ludzkiego, serdecznego, życzliwego , bliskiego, nie jest przesiąknięte nienawiścią, złością, kłótniami, sporami. Wnoszą ład i harmonię, piękno i zachwyt nad życiem, dobre slowo, prawdziwe uczucia i potrzebę bycia z drugim człowiekiem. Naszemu kochanemu Patronowi dziękujemy za wszystkie wiersze....w jednym z nich napisał..." że kocha się pomimo wszystko, kocha się za nic"...dziękujemy za słowa o miłości, życzliwości, za oczy, uśmiech i biedronkę, za piękno każdego człowieka. Dziekujemy, że Jesteś naszym Aniolem Stróżem, może nawet nie wiemy....jak często Nam pomagasz, wspierasz, podpowiadasz dobre słowo, trzymasz za rękę i Jesteś obok...blisko Nas.